Pasování na čtenáře

25.05.2016 15:15

Ve spolupráci se ZŠ a MŠ Pecka jsme letos opět pořádali slavnostní Pasování na čtenáře, které se opět konalo v pěkných prostorách sálu hasičské zbrojnice. Prvňáčci zahajovali písničkou a tancem, poté dávali divákům hádanky, ve kterých prokázali, že již umějí číst. Následovalo zhodnocení jejich čtení Královnou písmenkového království a potvrzení, že všichni prokázali čtenářské dovednosti a mohou být pasování na čtenáře. Následovalo slavnostní pasování, na které se již všichni moc těšili. Nejprve se přečetl pasovací slib, ve kterém děti slíbily, že se budou ke knížkám chovat hezky, že budou chránit vše dobré, co je v nich napsáno a také, že půjčené knížky budou včas vracet do knihovny. Každý prvňáček byl vyzván, aby slib podepsal, poté poklekl před královnu a byl pasován. Jako důkaz o pasování mu byla připnuta pasovací stužka, převzal pamětní list, dále obdržel průkazku do knihovny, Knížku pro prvňáčka a další dárečky, které dětem připravila knihovna společně se ZŠ. Na závěr se ještě konalo společné focení a všichni byli pozváni do knihovny, kde si oslavenci rovnou mohli vypůjčit svoji první knížku. Děkujeme paní učitelce Kupkové za přípravu dětí na akci a všem návštěvníkům za účast a podporu.