O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Knihovna Kryštofa Haranta v Pecce je veřejnou knihovnou, která poskytuje veškeré základní a některé další služby dle zákona. Najdete ji v centru městyse Pecka v budově úřadu. Posláním knihovny je být kulturním a vzdělávacím centrem obce, spolupracovat s ostatními neziskovými organizacemi, školou a spolky v obci tak, aby podporovala rozvoj čtenářství a zájem o knihy u veřejnosti. K tomu jí slouží knihovní fond, který buduje dle svého určení a podle potřeb uživatelů a následně zpřístupňuje veřejnosti. Knihovnické a informační služby vymezené zákonem jsou poskytovány všem občanům bez rozdílu, čímž je zaručeno právo každého na informace. Knihovna je zapsána v evidenci knihoven pod číslem 2457 a je součástí systému knihoven vykonávající informační, kulturní a vzdělávací činnosti.

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!

POZOR: Změna otvírací doby o prázdninách: Út a Pá: 9-12 13-16,
Čt: zavřeno