Život s námi je PECKA

Archiv akcí

ROK 2015

VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU

Týden knihoven jsme odstartovali vzděláváním. Ve středu 6.10. jsme totiž zahájili VU3V - virtuální univerzitu třetího věku. První semestr má téma: Barokní architektura v Čechách. Na seminář se přihlásilo hned 8 zájemců z Pecky a okolí. Studenti musejí absolvovat 6 přednášek a z nich splnit 6 testů a nakonec je čeká závěrečný test, který obsahuje souhrn celého učiva. Poté mají možnost se zúčastnit závěrečného slavnostního semináře, který se bude konat ve Smiřicích. Po absolvování šesti seminářů na jakékoliv téma jsou studenti pozváni do Prahy na promoci.

 

HISTORIE ČS. LEGIÍ ZA PRVNÍ SVĚTOVÉ VÁLKY

S tématem legionářů k nám přijel ve středu 2.9. Zdeněk Ležák, šéfredaktor časopisu ABC a autor několika knih pro mládež. Poutavou přednášku o našich legiích doplňovaly ilustrace z knihy Stopa legionáře, kterou jsme si měli možnost v průběhu akce zakoupit za výhodnější cenu. Na závěr proběhla autogramiáda. Knihu jsme pořídili do knihovny a doporučujeme ji všem, kdo přednášku nestihli.

TURAJE

Koncem prázdnin - ve čtvrtek 27.8. se v knihovně konaly další ročníky tradičních turnajů. Tentokrát to bylo hodně napínavé. Nakonec opět získali tři výherci z každého turnaje krásné ceny: opravdové velké medaile a opravdový pohár pro vítěze si odnesly tentokrát samé slečny, které se utkaly v oblíbeném Člověče, nezlob se a v Pexesu. Nikdo ale neodcházel smutný: každý účastník získal navíc malou sladkou odměnu za snahu. Knihovna tak doufejme touto akcí přispěla dětem k veselejšímu konci prázdnin.

 

TAK TROCHU JINÁ ŠKOLA

Přednášku o metodě alternativního vzdělávání s prvky pedagogiky podle Marie Montessori si v knihovně v pondělí 8.6. připravila Mgr. Eva Chudobová. Cílovou skupinou této přednášky byli hlavně rodiče dětí mezi 5. a 9. věkem, poslechnout si ji ale přišly také učitelky ze základní a mateřské školy. Vznikla tak podnětná debata na toto téma, která tuto metodu posuzovala očima odborníků a zajímavé bylo i porovnání s klasickým vzděláváním. Záleží jenom na rodičích, k jakému typu výchovy a vzdělávání svých dětí se přikloní. Mgr. Chudobová také nastínila, jakým způsobem bude probíhat plánovaná Montessori škola, která se bude otvírat v Nové Pace. Více info na www.margeritka.com.

HOUBY OD JARA DO ZIMY

Páteční prosluněné odpoledne 5.6. se v knihovně sešli příznivci houbaření, aby si vyposlechli přednášku J. Pravcové: Houby od jara do zimy. Prostřednictvím promítání fotografií se seznámili s velkým množstvím hub, které rostou na našem území a které můžeme v lese najít. Ke každé byl připojen komentář o výskytu, o tom zda je jedlá, případně jak ji upravit, aby byla chutná a také některé zajímavosti. Na konci byl ponechán prostor pro dotazy. Děkujeme paní mykoložce, která k nám přijela až z Lomnice nad Popelkou, za pěknou přednášku.

Prohlédněte si fotografie z této akce

VZPOMÍNKA NA HISTORICKOU PECKU

Ve středu 3.6. jsme se prostřednictvím presentace fotografií Nadi Hamanové přenesli do minulých let, ale nechybělo ani porovnání se současností. Také jsme si připomněli některé zajímavé akce, které v našem městečku proběhly. Paní Hamanová nám poskytla k fotografiím podrobný komentář. Také bravurně zodpověděla všechny dotazy diváků. Toulání Peckou a okolními vesničkami nás příjemně potěšilo a pohladilo po duši. Bylo to milé vzpomínkové odpoledne. Nakonec nechyběla ani autogramiáda knížky Peckovské pohádky a jedno malé překvapení na závěr.

Prohlédněte si fotografie z této akce

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

Naučit se všechna písmenka abecedy, poskládat je do slabik, do slov a nakonec do celých vět - to zvládli naši prvňáčci během několika měsíců, kdy se učili ve škole číst. Nyní se před nimi otevírá úplně nový svět - svět fantazie, dobrodružství, ale i poučení. A pro každého z nich je to takový přelom v jejich životě. Tuto pro ně důležitou událost jsme měli možnost s nimi oslavit ve středu 20.5. v sále hasičské zbrojnice a spolu s námi ji přišli oslavit i rodiče, prarodiče, sourozenci, přátelé a známí našich prvňáčků. Velice mile nás překvapilo, jak se naši prvňáčci naučili pěkně číst, což nám předvedli v rámci svého předem připraveného vystoupení a čtení před zraky tolika lidí bylo pro ně jistě mnohem těžší než by se zdálo. Někteří prvňáčci nám dokonce také představili knížky, které již stačili přečíst. To vše si jistě zaslouží velkou pochvalu a odměnu. Pochvalu jsme jim vyjádřili prostřednictvím pasování - každý z nich poklel a byl ve jménu pohádek, příběhů a básní pasován královnou písmenkového království na čtenáře. O odměny také nebyla nouze. Kromě průkazky do knihovny předplacené na jeden rok dostali i knížku speciálně vydanou pro letošní prvňáčky: Odemyky zamyky. Tuto knihu není možné běžně v obchodech zakoupit, lze ji získat pouze  v rámci projektu Knížka pro prvňáčka, do kterého jsme se prostřednictvím knihovny zapojili. Každý prvňáček byl také oceněn stužkou a dalšími dárečky. Děkujeme paní učitelce Pěničkové, že děti tak krásně připravila na tuto slavnost.

Prohlédněte si fotografie z této akce

NA KOLE DĚTEM

V pondělí 18.5. nás Ing. Josef Berger informoval prostřednictvím přednášky o nadcházející sportovní akci, jejímž hlavním cílem je pomoc onkologicky nemocným dětem. Lídrem 6. ročníku je opět Josef Zimovčák, přidávají se ale i další osobnosti, jako jsou Prof. Pavel Pafko, Prof. Jan Pirk a další. Součástí veřejné cyklotour po celé republice jsou zastávky ve městech, které slíbily darovat finanční částky nadaci Josefa Zimovčáka. Letos je plánovaná zastávka i na Pecce a to 7.6. v 11 hodin na hradě. Pomoc můžeme aktivní účastí v peletonu - stačí ujet kousek trati s cyklisty, zakoupením nadačních předmětů nebo dobrovolným příspěvkem na účet veřejné sbírky. Součástí přednášky, která proběhla v knihovně, byly komentované videoklipy z minulých ročníků.

Prohlédněte si fotografie z této akce

ZA CÍSAŘE PÁNA

Ve středu 6. května se konalo další vystoupení členů literárního  spolku DIV a písničkářů Ze šuplíku tentokrát na válečné téma. Jejich hudebně-literární pásmo neslo název Za císaře pána. Pořad nám připomněl, že právě před sto lety všude kolem nás zuřila světová válka, která zamíchala osudy spousty lidí. Součástí pásma bylo nejenom čtení válečných textů, ale i historická fakta z první světové války uvedená chronologicky. Během pořadu jsme si mohli poslechnout autorské písně a zazpívat si některé známé písničky s vojenskou tematikou.

Prohlédněte si fotografie z této akce

6. ARCHEOLOGICKÁ VYCHÁZKA

Každý, kdo se v sobotu 11.4. rozhodl zúčastnit naší v pořadí již šesté archeologické vycházky, určitě neprohloupil. Počasí nám opět přálo a zajímavý odborný výklad opět zajistila PHDr. Eva Ulrychová. Tentokrát jsme se sešli v Ostroměři u obecního úřadu, odkud jsme se vydali na více než 3 km dlouhou procházku podél bývalého hradiště Ostroměř. Že je o naše archeologické vycházky zájem dokazuje opět vysoká účast - přes 70 návštěvníků především z Ostroměře, ale i z různých koutů republiky. Velký dík patří hlavně paní archeoložce, která dokáže podrobně a zaujatě vyprávět o životě našich předků. Po třech hodinách procházení se historickými místy jsme opět stanuli na začátku trasy a předali jsme jako poděkování od Městyse Pecka paní archeoložce malý dárek.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

JORDÁNSKO

Další cestopisná přednáška se konala ve středu 1.4. a tentokrát jsme cestovali po Jordánsku. Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda nás provedli arabským královstvím plným strmých údolí a laskavých lidí. Strhující vyprávění plné dobrodružných dojmů z cest a krásné snímky z této daleké exotické země podbarvené místní hudbou byly v předvelikonočním období s jarním proměnlivým počasím nevšedním zážitkem.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

 

NOC S ANDERSENEM

Již po čtvrté se nocovalo v knihovně. Tentokrát se akce zúčastnilo 19 dětských přátel knihy. Nejprve se všichni účastníci dozvěděli podrobnosti o celorepublikové akci Noc s Andersenem a také byli seznámeni s pravidly nocování v knihovně. Celý večer před spaním se bodovalo zapojování do aktivit a také chování dětí. Ty měly tak motivaci získat pěkné ceny: knihu Prapodivné cesty Nezmarů i s podpisem autora Dana Polmana, super sadu tetovaček nebo dětský nástěnný kalendář. Na programu bylo například malování na kameny, soutěžení s webem veverusak.cz, vyplňování pracovních listů s komiksem Na hradě Bradě, noční záhadná procházka na hrad Pecka s nalezením pokladu, … a hlavně pohádky Jana Drdy. Velké překvapení děti čekalo v průběhu akce, kdy mezi ně přišel sám pan Andersen a přečetl jim jednu ze svých pohádek. Vrcholem večera byla půlnoční tomobola a pak už očekávané spaní ve spacáku mezi spoustou dětských knížek. Akce v knihovně byla zorganizována s podporou městyse Pecka.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

 

SEMINÁŘ O STYLU A OBLÉKÁNÍ

V rámci nového cyklu: S knihovnou za poznáním se ve středu 4.3.2015 konala již třetí vzdělávací akce knihovny: Seminář o stylu a oblékání. Lektorka - profesionální stylistka a vizážistka Dana Beranová každému účastníkovi poradila, jak může při svém typu postavy šikovně skrýt výběrem oblečení svoje nedostatky a naopak ukázat přednosti, které lze najít na každém. Také mu byly vybrány barervné odstíny, které jsou pro něj vhodné. Dále jsme se dozvěděli jak barvy kombinovat prostřednictvím praktických ukázek a jaké doplňky používat. Součástí semináře byla také ukázka vázání šátků a šál tak, aby vypadaly zajímavě a hodily se ke stylu oblečení. Přednáška měla velký ohlas, proto knihovna se bude snažit něco podobného opět v budoucnu zopakovat.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

 

DÍLNIČKA - ORGANZOVÉ BROŽE

Další z oblíbených dílniček se konala ve čtvrtek 26.2. Tentokrát jsme vyráběli brože z orgazny. Výsledný výrobek může být použit jako doplněk k oblečení, na sponku do vlasů, na přáníčko a podobně. Dílničku vedla opět lektorka Hana Kalistová.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

 

ASTROLOGIE - PARTNERSKÉ VZTAHY A AURA

Ve středu 18.2.2015 jsme se v knihovně zabývali tématem astrologie. Ze svého domova - chaloupky na samotě v lese - k nám zavítal známý astrolog Milan Gelnar. Přednášel nám na téma Partnerské vztahy a aura. Ukázal jak se tvoří horoskop a jak v něm číst, dozvěděli jsme se mnohé o vzájemných vztazích mezi partnery z hlediska astrologie a nakonec několika zájemcům změřil auru a čakry speciálním přístrojem, který je možná jediný v ČR a SR.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

 

ODPOLEDNE NA TÉMA: ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

O zdravém životním stylu pojednávala přednáška p. Martina Urbana, která se konala ve středu 11.2.2015. Dozvěděli jsme se, jaké potraviny nám škodí, čeho bychom se měli vyvarovat, kolik litrů vody bychom měli za den vypít a mnohé další. K novému zdravějšímu způsobu života mohou pomoct výrobky zn. Herbalife, které jsme měli možnost ochutnat. Na konci přednášky byl zájemcům zdarma změřen obsah tuku v těle.

 

OBRÁZKY Z PROVANCE

Ve středu 7.1. nás cestovatel Pavel Bičiště přenesl prostřednictvím cestopisné besedy Obrázky z Provance do slunné a teplé Francie. V tomto zimním čase a mrazivém počasí, které u nás vládne, jsme se při jeho vyprávění s promítáním fotografií určitě alespoň malinko zahřáli.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 


ROK 2014

VÁNOČNÍ POSEZENÍ

Ve středu 3.12. se konalo Vánoční posezení. Nad cukrovím a punčem jsme si stejně jako loni přečetli Vánoční povídku a poté jsme shlédli film Nadi Hamanové o akcích na Pecce. Společeně jsme si připomněli předloňský masopust a letošní Peckobraní. Jako milé překvapení si pro nás p. Hamanová připravila četbu nové Vánoční pohádky, která vyjde v Listech Peckovska a které jsme měli tu čest být prvními posluchači.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

DÍLNIČKA: VÁNOČNÍ OZDOBY

Ve čtvrtek 20.11. se konala další dílnička. Tentokrát byly na pořadu Vánoční odzoby. Z korálků a drátu vyráběli děti i dospělí krásné ozdobičky na stromeček. Kdo měl zájem, mohl si ještě znovu vyrobit i korálkové stromečky, které se setkaly na jedné z našich dílniček s velkým zájmem. Adventní čas je za dveřmi a příprava na Vánoce začíná. Dnešní dílnička k tomu jistě také přispěla.

Knihovna Kryštofa Haranta touto cestou děkuje paní Haně Bäumeltové za výrobu korálkových ozdob na stromeček. Ten je možno si v knihovně do Vánoc prohlédnout.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

HODINKA S KARLEM JAROMÍREM ERBENEM

Ve středu 5.11. jsme opět hostili paní Jitku Mečířovou, která nám tentokrát sehrála roli manželky Karla Jaromíra Erbena a vyprávěla nám o jeho nelehkém životě naplněném tvorbou nadčasových pohádek, básní a balad svázaných v naší dobře známé sbírce Kytice. Rázem jsme se ocitli v Miletíně v 19. století a posléze v Praze a poznali dobu Národního obrození. Hodinka s Karlem Jaromírem Erbenem, jak zněl název besedy, nám utekla jako voda.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

DÍLNIČKA: PROTISKLUZOVÉ PONOŽKY

Ve čtvrtek 23.10. se v knihovně opět tvořilo. Konala se další z dílniček. Tentokrát se vyráběli protiskluzové ponožky. Čekání na zaschnutí bylo možno trávit výrobou originálních šál z triček. Zájem o dílničky je stále velký a vítaní jsou i dospělí zájemci.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

DRAKIÁDA

V sobotu 11.10. knihovna uspořádala Drakiádu. Přestože počasí bylo všelijaké, jen ne větrné, nakonec se přeci jen podařilo dostat většinu draků do oblak. Hlavní myšlenku - vyběhat se a strávit příjemné odpoledne s celou rodinou - se podařilo naplnit a nadto si všech 14 draků ještě zasoutěžilo. Vybíral se totiž nejkrásnější, nejlépe letící a nejvýše letící drak. Po náročném běhání přeci jen vyhládlo a tak se všichni odebrali pod sjezdovku, kde bylo již připraveno ohniště a kde si mohl každý opéct buřta. Pobyt na čerstvém vzduchu a odpoledne strávené s rodinou byl jistě tím největším zážitkem pro všechny dětské účastníky.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

KRYŠTOF HARANT A JEHO DOBA: VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE

V pátek 10.10. se odpoledne v knihovně sešli mladí výtvarníci a účastníci ostatních soutěží, které knihovna v průběhu roku vyhlásila. V 16 hodin se všichni dozvěděly konečné výsledky. Největší účast měla výtvarná soutěž Kryštof Harant a jeho doba, která se konala v rámci oslav 450. výročí narození slavného hradního pána na Pecce. účastníci byli rozdělěni do dvou kategorií (do 10 let a  od 10 let). Jak celá soutěž dopadla se můžete přesvědčit na webových stránkách dětského oddělení v sekci Soutěže a hry. Zde jsou také výsledky dalších soutěží: Malého kvízu pro děti na téma Velká válka, který se konal v  rámci týdne knihoven, a do kterého se mohly zapojit všichni dětští uživatelé, kteří navštívili knihovnu v týdnu knihoven. Nakonec byly zveřejněny také výsledky webové soutěže z Noci s Andersenem, kdy děti malovaly podle svých představ obálku ke knížce Ošklivé kačátko.

Všem účastníkům děkujeme za jejich příspěvky a těm co nevyhráli přejeme více štěstí při nějaké další soutěži v knihovně.

Prohlédněte si některé ze soutěžních příspěvků

 

HARANTOVSKÁ DÍLNIČKA

Týden knihoven pokračoval hned ve čtvrtek 9.10. speciální Haratovskou dílničkou. Speciální proto, že se konala mimořádně a navíc byla pro každého dětského účastníka zdarma. Děti si tentokrát vyráběly harantovské klíčenky. Nejprve upletly z bužírky řetízek. K němu připevnili Harantův erb ze dřeva, který si předtím vybarvily. Ti zdatnější učili ostatní různé typy pletení. Vzniklo tak množství různých typů klíčenek.

Podívejte se na fotografie z této akce

 

 

VOLBA - HUDEBNĚ LITERÁRNÍ PÁSMO

Ve středu 8.10. do knihovny zavítal nám již dobře známý DIV (literární spolek), aby spolu s hudební skupinou Ze šuplíku představili svoje nové hudebně-literární pásmo: Volba. O tom, že v životě činíme spoustu rozhodnotí a některá z nich jsou osudová, se diváci přesvědčili prostřednictvím autorských příspěvků nejen členů literárního spolku, ale také příspěvků studentů Lepařova gymnázia v Jičíně. Za skvělý zážitek a příjemný poslech autorských skladeb sklidili účinkující zasloužený potlesk.

Prohlédněte si fotografie z této akce 

 

OCHUTNÁVKA BURČÁKU NA HRADĚ

Ještě ten večer v sobotu 4.10. se konala Ochutnávka burčáku na hradě. V klenbovém sále se sešlo na 30 milovníků vína a za odborného výkladu sommeliera Ondry Kuříka ochutnávali několik druhů burčáku.  K pohodě a dobré náladě celého večera hrála County skupina Náhoda. Nechybělo ani slosování vstupenek o drobné ceny.

 

 

 

5. ARCHEOLOGICKÁ VYCHÁZKA

V sobotu 4.10. za krásného slunného počasí jsme se vydali na další tentokrát již pátou archeologickou vycházku. Sešli jsme se ve středu obce Úhlejov. Cílem našeho setkání bylo dozvědět se zajímavé historické údaje z tohoto kraje. Jako vždy nám odborný výklad podala PHDr. Eva Ulrichová. Dozvěděli jsme se o kolonizaci tohoto kraje řádem německých rytířů a zamířili jsme na nedaleký hrádek Úhlejov, který jsme si prošli a o kterém jsme se dozvěděli mnoho zajímavého.

Podívejte se na fotografie z této akce

 

 

DÍLNIČKA: VOŇAVÉ POLŠTÁŘKY

Ve čtvrtek 18.9. se konala dílnička pro děti i dospělé. Tentorkát se vyráběly voňavé polštářky. Polštářky se vystřihly z látky, nabarvily, paní Kalistová pomohla látku sešít. Plnilo se sušenou levandulí. Polštářky provoněly celou knihovnu a jistě dělají radost všem, co si je vyrobili. Dílničku si nenechalo ujít přes 10 tvořivých účastníků.

Podívejte se na fotografie z této akce

 

NAHLÉDNUTÍ DO RUSKA

O své návštěvě Moskvy a Petrohradu nám ve středu 3.9. zasvěceně vyprávěla Olga Jakubcová ze Železnice. Přestože situace v Rusku je v dnešní době napjatá a komplikovaná a nahlížení lidí na tuto zem je hodně odlišné než ještě v nedávné době, my jsme měli možnost dozvědět se prostřednictvím p. Jakubcové mnohé zajímavosti z těchto dvou měst, prohlédnout si všem dobře známé, ale i ty méně známé pamětihodnosti a sdílet dojmy a zážitky ze čtrnáctidenní cesty bývalé starostky Železnice a její dcery po Rusku.  

 Podívejte se na fotografie z této akce

O POHÁR KNIHOVNY - 2. ROČNÍK TURNAJE

Ve čtvrtek 28.8. se v knihovně sešli především příznivci stolních her, konal se tu totiž druhý ročník turnaje v Člověče nezlob se a první ročník Pexesománie. Na výherce čekaly tentokrát krásné ceny: hlavní výhrou v obou turnajích byly poháry knihovny a pro první tři nejlepší byly připraveny medaile. Aby to ostatním nebylo líto, dostal každý zúčastněný ještě malé sladkosti na cestu domů. A kdo si letos odnesl tu nejcennější trofej? Pohár knihovny v Člověče nezlob se vyhrál Petr Pajak, druhé místo získal jeho bratr Lukáš Pajak a na třetím místě se umístil Tomáš Kodym. V pexesománii bodovala děvčata: Vítězství a pohár knihovny si odnesla Natálka Zlatníková, druhé místo obsadila Jana Knapová a medaili za třetí místo získala Eliška Macháčková. Všem výhercům gratulujeme a ostatním přejeme více štěstí v dalších ročnících. Ceny do turnajů věnoval Městys Pecka a sladkosti laskavě darovala firma Potraviny Anton Nová Paka. Děkujeme.

 Podívejte se na fotografie z této akce

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE 2014

Ve středu 25.6. jsme úspěšně pasovali prvňáčky. Ve spolupráci se ZŠ a MŠ Pecka a za přispění Městysu Pecka se konalo PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE. Více než 50 návštěvníků (rodičů, sourozenců, příbuzných a známých našich prvňáčků) se přišlo podívat a podpořit je v tento slavnostní den. Protože všechny děti předvedly, že se naučily číst, bylo všech 13 prvnáčků slavnostně pasováno na čtenáře. Kromě spousty dárečků a upomínkových předmětů obdrželi také průkazku do knihovny na rok zdarma. Mohou tak nyní prohlubovat svoje čtenářské dovednosti čtením knih z knihovny. Po slavnostní chvíli, kdy každý prvňáček byl královnou pasován na čtenáře a ostužkován, se všichni vydali do knihovny, kde byla připravena výstavka knih První čtení a kde se konalo společné focení. Na závěr královna všem, kteří měli zájem, půjčila vybrané knížky. Gratulujeme prvňáčkům a těšíme se na ně v knihovně při půjčování knížek.  

 

 

NOC S KRYŠTOFEM HARANTEM

V pátek 13. 6. připravila knihovna v rámci oslav 450. výročí narození Kryštofa Haranta - významného hradního pána na Pecce - neobvyklou akci: Noc s Kryštofem Harantem pro děti. 19 přihlášených účastníků se nejprve seznámilo na besedě o Kryštofu Harantovi s jeho životem a poté se proměnili v poutníky a sami si zkusili část z cesty, kterou Harant podnikl do Svaté země. Samozřejmě, že se cestovalo jenom po Pecce, ale úkoly, které děti plnily, byly připraveny podle jeho cestopisné knihy. Kdo neznal odpověď na otázky (zadávané na jednotlivých stanovištích ve staročeštině), musel plnit náhradní úkol. Tak se mohli kolemjdoucí pobavit například zpěvem dětských písniček jako je Prší, prší nebo hrou Kolo kolo mlýnské a podobně, které bylo potřeba splnit, aby se soutěžící dozvěděli cestu k dalšímu stanovišti. Na konci putování, při kterém nebylo zapomenuto ani na občerstvení cestovatelů, se poutníci bezpečně dostali až na hrad, kde je přivítal sám Kryštof Harant a pozval je na prohlídku svého hradu. Po zajímavé prohlídce, která byla nejen nabytá detaily z Harantova života na hradě, ale také velmi vtipná a zábavná, se šlo hledat poklad. Mapu s pokladem totiž děti získaly za splnění všech úkolů. Poklad byl neomylně nalezen u Hamanových na paloučku, kde byl jako překvapení již uchystán ohýnek a tak nechybělo ani opékaní buřtů. Mezitím se na účastníky snesla noc, která s sebou přinesla i malinké oteplení. Děti tak po vyhodnocení a předání darů nebyly ochuzeni ani o ten největší zážitek - spaní pod širým nebem na nádvoří hradu. Slunečné ráno probudilo mladé dobrodruhy do krásného nového dne a po dobré snídani dostali ještě všichni na památku pamětní průkaz a upomínkový přívěšek s Kryštofem Harantem.

Podívejte se na fotografie z této akce

 

 

 

PECKOVSKÉ VESNIČKY POHLEDEM AUTORŮ

Ve středu 4.6. se v rámci cyklu Čtení v knihovně konalo setkání s autory knihy Peckovské vesnice Naďou Hamanovou a Petrem Pavlem s názvem: Peckovské vesničky pohledem autorů. Součástí zajímavého vyprávění o vzniku knihy bylo i promítání filmu s fotografiemi z knihy. Návštěvníci akce si tak mohli prohlédnout fotografie v barevném provedení a ve zvětšeném formátu. Pro velký zájem byl ještě promítnut film z nedávného pohádkového festivalu v Hodoníně, kde Naďa Hamanová se svými kolegyněmi úspěšně propagovala naše městečko.

Podívejte se na fotografie z této akce

 

 

DÍLNIČKA: STROMEČKY Z KORÁLKŮ

Ve čtvrtek 22.5. se opět konala dílnička. Tentokrát byly na pořadu Stromečky z korálků. Výroba probíhala pohodově a děti si tvorbu zajímavých stromečků užily. Pro velký zájem se tato dílnička bude někdy v budoucnu opakovat.

Podívejte se na fotografie z této akce

 

PROPLETENCE 3

Ve středu 7.5. se konalo další Čtení v knihovně. Tentokrát na novinářské téma s názvem: Propletence 3.  Přivítali jsme hosta z Jičína pana   Bohumíra Procházku - novináře, člena literárního spolku a spoluorganizátora Jivínského Štefana známého také pod přezdívkou Prochor. Jeho vyprávění doplněné zajímavými faotografiemi nám nechalo malinko nahlédnout do světa žurnalistiky a také nám přiblížilo kulturní a společenský život v Jičíně.  Beseda byla obohacena o ukázky z článků a povídek uveřejněných v tisku a o výstavu fotografií.

Podívejte se na fotografie z této akce

 

4. ARCHEOLOGICKÁ PROCHÁZKA

V sobotu 19.4. jsme se měli možnost opět projít a přitom se něco zajímavého dozvědět. Konala se totiž další archeologická vycházka, tentokrát jsme si vyjeli do Miletína. Zde jsme viděli zbytky středověkého hradiště, prošli jsme se zámeckou zahradou, prohlédli si kostel a dokonce jsme se podívali i do podzemí. Vše bylo zaměřeno na archeologické  nálezy, které byly na těchto místech učiněné. Odborný výklad nám jako vždy poskytla PHDr. Eva Ulrychová

Podívejte se na fotografie z této akce

 

VELIKONOČNÍ DÍLNIČKA

Ve čtvrtek 17.4. se konala Velikonoční dílnička. Kraslice, které si děti přinesly nebo zakoupily se nejprve barvily do různých barev a po uschnutí se voskem zdobily. Na konec se uvázali mašličkou. Takovýchto veselých krasliček se v naší dílničce vyrobilo spousta, jedna hezčí než druhá. Velikonoce můžou začít... Děkujeme paní H. Kalistové za její pomoc. Sponzorem dílnčky je galérie Krédum.

Podívejte se na fotografie z této akce

 

 

NOC S ANDERSENEM 2014

V noci z pátka 4.4. na sobotu 5.4. se v knihovně svítilo. Konal se tu totiž další ročník celorepublikové akce pro děti s názvem: Noc s Andersenem. K této akci, která se koná na podporu dětského čtení a probíhá současně na mnoha místech naší republiky i ve světe, se připojila i naše knihovna a pro 9 dětí připravila zábavný program plný luštění, kreslení, soutěžení a her a samozřejmě čtení s nočním výstupem na hrad a velkým překvapením na závěr v podobě balonkové diskotéky s tombolou. Děti tak zažily opět nezapomenutelnou noc, která pro ně byla uspořádána jako odměna za to, že mají rády knížky, navštěvují knihovnu a čtou. Nejen krásný zážitek, ale i mnoho suvenýrů a dobrot, si odnesly z této pohádkové noci.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

 

BESEDOVÁNÍ O KRYŠTOFU HARANTOVI

Ve středu 2.4.  se v rámci pravidelného cyklu Čtení v knihovně konala jedna z akcí připravená k letošním Harantovským oslavám:  Besedování o Kryštofu Harantovi.  Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze života našeho nejslavnějšího hradního pána. Srdečně děkujeme Vítězslavu Boukalovi, který si pro nás toto vyprávění připravil a na více než hodinu nás přenesl do doby, která byla pro náš národ obvzlášť složitá a poutavou formou nás nechal nahlédnout do života tehdejší společnosti. Historické skutečnosti, které nasbíral z dostupných dokumentů, nám ukázaly Haranta jako kavalíra a šlechtice s velkým srdcem, na kterého můžeme být právem hrdi.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

SLAVNOSTNÍ PŘEJMENOVÁNÍ KNIHOVNY

Nádherné slunečné počasí perfektně dokreslovalo skvělou atmosféru zahájení oslav 450. výročí narození Kryštofa Haranta v sobotu 29.3., jejichž součástí bylo také přejmenování knihovny. Sám Kryštof Harant se svojí družinou sestoupil odpoledne z hradu, aby nejprve odkryl desku se svým jménem na náměstí a hned nato za zvuku výstřelů z historických zbraní a fanfár odhalil desku s novým jménem knihovny. Více než 100 návštěvníků této akce mělo možnost být svědkem proměny Místní knihovny v Pecce v Knihovnu Kryštofa Haranta. Naše knihovna tak bude nyní hrdě nést jméno našeho významného hradního pána na Pecce. K této pro knihovnu velice slavnostní příležitosti byl připaven mimořádný sobotní provoz a malé občerstvení. Děkujeme všem, kteří přišli podpořit naši knihovnu v tento významný den.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

SETKÁNÍ MLADÝCH SBĚRATELŮ

V pátek 21.3. měli možnost všichni sběratelé si v knihovně vyměňovat předměty do svých sbírek.
Konalo se totiž 1. setkání mladých sběratelů. Přestože účast byla velice slabá, i tak se našlo pár jedinců, kteří se přišli pochlubit s velikostí svých sbírek. V knihovně se nejvíce vyměňovali kartičky The Simpsons, miniaturky Penny a koníčci Filly. Také zde byla připravena sběratelská výstavka. Někteří slíbili, že ještě dodatečně přinesou na ukázku svoji sbírku. Na konci setkání bylo provedeno vyhodnocení sbírek a nejlepší sběratel - Maruška Baudischová, která nasbírala 176 kartiček The Simpsons, obdržela diplom a odměnu. Malá odměna byla přichystána pro každého sběratele. Doufejme, že příště se nám sejde více sbírek.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

 

DÍLNIČKA: MAGNETKY

Ve čtvrtek 20.3. se konala další dílnička. Tentokrát jsme vyráběli barevné magnetky na motivy jara. Dílničky se zúčastnilo skoro 20 dětí a jenom nám to potvrzuje, že zájem o ně je stále větší. Můžete se sami přesvědčit v naší fotogalerii, kolik nádherných magnetek děti dokázaly vytvořit. Děkujeme naší lektorce - Haně Kalistové za její pomoc.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

 

OCHUTNÁVKA KÁVY

Ve středu 12.3.2014 si na své přišli všichni milovníci kávy, protože se v knihovně konala ochutnávka kávy spojená s přednáškou o kávě, kterou pro nás připravil tým Novopacké pražírny. Přestože kávu pijeme rádi, překvapilo nás, že o ní víme tak málo. Nejen že jsme se dozvěděli, jak vypadá samotná rostlina, jak a kde se pěstuje, jak se káva sklízí, jaké jsou druhy pražení a podobně, ale také jsme se naučili, jak si máme kávu správně připravit, aby byla co nejzdravější, jaký mlýnek použít na mletí a mnoho dalšího. K tomu všemu jsme si měli možnost zakoupit kvalitní kávu Orbis. Návštěvu Novopacké pražírny můžeme jenom vřele doporučit.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

CESTIČKA K DOMOVU

Ve středu 5.3.2014 se konalo další hudebně-literární pásmo literárního spolku DIV a skupiny Ze šuplíku, tentokrát nazvané: Cestička k domovu. Krásné verše, dojemné povídání o domovu a podmanivá hudba nás tentokrát zasáhly přímo do srdíčka. A to bylo určitě záměrem autorů tohoto více než hodinového pořadu, kde kromě autorských textů zazněla i slova klasiků. Za krásný zážitek děkujeme. Začátek kampaně Březen - měsíc čtenáře se vydařil.

Prohlněte si fotografie z této akce

 

 

DÍLNIČKA: TEPANÉ ŠPERKY

Ve čtvrtek 20.2.2014 jsme opět vyráběli  - tentokrát krásné tepané šperky. Konala se totiž další dílnička, která přitahuje stále více dětí ale i dospělých, což nás velice těší. Opět vznikla spousta krásných výrobků, některé z nich jsou zachycené v naší fotogalerii - doporučujeme k nahlédnutí. Dílničky vždy podle zájmu přizpůsobujeme časově a je možné jejich dobu prodloužit. Tak neváhejte a přijďte si něco pěkného vyrobit, další dílnička bude zase za měsíc.

Prohlédněte si fotografie z tého akce

 

 

KLUB MAMINEK S DĚTMI: SVĚT KOLEM NÁS

Ve středu 12.2.2014 se konalo další setkání maminek s dětmi, tentokrát na téma: Svět kolem nás. Stále zveme maminky a tatínky s malými dětmi, aby se přidali do našeho klubu - Klub maminek s dětmi funguje již skoro rok pod záštitou v Místní knihovny v Pecce.

 

 

HODINKA S KARLEM MOOREM

Ve středu 5.2.2014 se v knihovně konalo další Čtení v knihovně. Tentokrát byla připravena přednáška Jitky Mečířové o hudebním skladateli z Lázní Bělohrad s hudebními ukázkami. Celý pořad byl nazván: Hodinka s Karlem Moorem.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

 

NEMASTÉ NEPÁL

Ve středu 8.1.2014 připravila knihovna v rámci Čtení v knihovně přednášku o Nepálu: Nemasté Nepál. (Dobrý den Nepále). Zajímavé vyprávění o životě v této zemi a přechodu Himalájí nám podal cestovatel Štěpán Medikus. Měli jsme možnost vidět nejen krásné snímky, které na svých cestách vyfotil, ale také videoukázky reálných událostí, které se mu na cestě podařilo zachytit. Během přednášky se rozpoutala i živá debata na téma život v Nepálu. Z původních dvou hodin se tak naše "cestování Nepálem" protáhlo skoro na tři.

Prohlédněte si fotografie z této akce

ROK 2013

PŘEDVÁNOČNÍ OCHUTNÁVKA VÍN NA HRADĚ

V sobotu 14.12.2013 uspořádala knihovna spolu s ÚM Pecka Předvánoční ochutnávku vín na hradě. Degustovali jsme 12 vzorků těch nejvybranějších vín z různých vinařství. Jak které nám chutnalo jsme si každý mohl poznamenávat do degustačního lístku, který byl pro každého připraven. K vínu bylo přichystáno i malé občerstvení. Odborný výklad spolu s ukázkou sabrage sektu nám podal sommeliér Ondřej Kuřík. K poslechu i tanci hrála hudba bělohradského Hořeňáku.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

DÍLNIČKA: PERNÍČKY

Ve čtvrtek 12.12.2013 se konala další dílnička pro děti i dospělé tentokrát s vánoční tematikou - od 13:00 hodin tu návštěvníci mohli zdobit perníčky. Těch bylo dostatek, dostalo se na všechny zájemce. Účastníci vyráběli perníkové stromečky, svícínky nebo jenom zdobili perníčky s vánočním motivem.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

 

STRAVA VHODNÁ PRO TĚLO I DUŠI

V sobotu 7.12. se konala přednáška Víta Syrového s názvem Strava vhodná pro tělo i duši. Účastníci byli seznámeni s tím, jak ovlivňuje složení jídelníčku kvalitu života a jak působí přijímání pokrmů a nápojů na duši člověka. Přednášející také sdělil jak lze omezit příjem škodlivých látek a jak vybírat a upravovat potraviny tak, aby působily nejen  na naše zdraví, ale i na duši.

Prohlédněte si fotografie z této akce

 

 

VÁNOČNÍ ČTENÍ A VÁNOČNÍ KONCERT

Ve středu 4.12 se opět konaly dvě akce najednou: pravidelné Čtení v knihovně tentokrát s vánoční tematikou - povídalo se o Vánocích, četly se vánoční povídky, k tomu bylo připraveno občerstvení v podobě vánočního cukroví a punče. To vše nás krásně naladilo na tu pravou atmosféru Vánoc. Děkujeme za donesené cukroví a zákusky. V 18:00 hodin se potom konal Vánoční koncert. Sice nám podmínky nepřály a nemohl se uskutečnit v kostele, ale i tak jsme si vychutnali vánoční písně a koledy v podání skupiny Ze šuplíku. V sále hasičské zborjnice nám tak celou hodinu zněly krásné vánoční meldoie, zpívalo se a dokonce i tančilo.

Prohlédněte si fotografie z těchto akcí: Vánoční koncert         Čtení v knihovně

 

 

PODKARPATSKÁ RUS

Ve středu 6.11.2013 knihovna zorganizovala hned dvě akce: V rámci Čtení v knihovně byla uspořádána přednáška o zdravé stravě Mgr. Evy Chudobové: Víme, co jíme a poté následovala cestopisná beseda hořického cestovatele Pavla Bičiště: Podkarpatská Rus - poslední ráj romantiků.

Prohlédněte si fotografie z obou akcí

 

 

DÍLNIČKA: OVČÍ ROUNO

Ve čtvrtek 24.10.2013 se konala dětská dílnička - vyráběli se předměty z ovčího rouna - šperky - naušnice, dredové gumičky a další drobnosti z tohoto materiálu. Dílničku vedla jako vždy lektorka Hana Kalistová.

Prohlédněte si fotografie z tého akce

 

PŘÍBĚHY LÉKŮ

Ve středu 10.10. si knihovna připravila zajímavou besedu nad knihou Mgr. Tomáše Cikrta: Příběhy léků. Vtipnou a zábavnou formou se účastníci dozvěděli vše, co by každý z nás měl o užívání léků vědět. Přednáška byla doplněna o videoprojekci. Na závěr dostal každý účastník zdarma jeden výtisk knihy i s autorovým podpisem.

Prohlédněte si fotografie z této akce

3. ARCHEOLOGICKÁ VYCHÁZKA

V sobotu 5.10. jsme se vydali na další archeologickou vycházku tentokrát již 3. Počasí nám přálo, jak řekla hned na úvod PHDr. Eva Ulrychová: Byli jsme hodní. Opět nás provedla zajímavými místy našeho okolí, tentokrát do zaniklých zlatorudných dolů a opět nám připravila zajímavý archeologický výklad.

Prohlédněte si fotografie z této akce

SMLOUVA S ĎÁBLEM

Ve středu 2.10. hostila knihovna členy literárního spolku DIS z Jičína a hudební skupinu Ze šuplíku, kteří si připravili literárně hudební pásmo Smlouva s ďáblem.

Prohlédněte si fotografie z této akce

DÍLNIČKA: CRAZY TRIČKA

Ve čtvrtek 26.9. proběhla v knihovně další Dětská dílnička. Tentokrát jsem vyráběli crazy trička. Kdo neměl tričko, mohl si zakoupit od p. Kalistové pěkné bavlněné tričko v bio kvalitě nebo si místo trička potisknout tašku, která byla na prodej ve dvou velikostech.

Prohlédněte si fotografie z této akce

PUTOVÁNÍ ZA PECKOVSKÝMI POHÁDKAMI

Ve středu 4.9. se konalo další Čtení v knihovně. Tentokrát na téma: Putování za Peckovskými pohádkami. Zajímavými místy nás provedla a neméně zajímavý výklad nám připravila autorka Peckovských pohádek dědečka Aloise  - Naďa Hamanová. Dozvěděli jsme se mnohé o tom, jak její pohádky vznikaly, ale také o historii Pecky. V průběhu dvou hodin jsme společně zavítali do kostela, kde jak nám bylo sděleno, přišel první nápad na sepsání pohádek, poté jsme zmířili na náměstí, kde jsme si prohlédli historické fotografie městečka a nakonec jsme měli možnost shlédnout pohádkovou výstavu instalovanou v novém Pohádkovém infocentru s úžasným detailním výkladem. Další trasu - k hradu a ostatním místům - jsme již nestihli. Doufejme, že někdy příště.

Prohlédněte si fotografie z této akce

TURNAJE - 1. ROČNÍK

Ve čtvrtek 29.8. proběhl 1. ročník TURNAJE V ČLOVĚČE NEZLOB SE. O pohár knihovny bojovalo 8 přihlášených hráčů. Po dvou hodinách zábavného a napínavého utkání byli oceněni tři výherci. Na třetím místě se umístila Hana Jiřičková, druhé místo obsadil Vašek Tryzna a vítězem se stal Lukáš Pajak. Ceny do turnaje zakoupil Městys Pecka a sponzorem turnaje byly Potraviny Anton, Nová Paka. Všem výhercům gratulujeme a těšíme se na další ročník.

Prohlédněte si fotografie z této akce

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE 2013

Ve středu 12.6. uspořádala Místní knihovna v Pecce spolu se Základní a mateřskou školou Pecka Pasování na čtenáře. Tato slavnost byla odměnou našim prvnáčkům za úspěšný první školní rok, za jejich pilnou práci ve škole, ale hlavně za to, jak se naučili číst. Hostem pořadu byla Naďa Hamanová jako hastrmánek Pecička, která dětem zdarma umožnila prohlídku nového pohádkového infocentra. Po skončení akce následovala prohlídka knihovny a první půjčování.

Prohlédněte si fotografie z tého akce.

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE

V neděli 9.června se konala v klubu Disco Phoenix Velká dětská show, v rámci které byla vyhodnocena výtvarná soutěž Namaluj hastrmánka Pecičku vyhlášená Místní knihovnou v Pecce v březnu 2013. Poté následoval kouzelný karneval.

Foto za akce najdete zde.

 

NÁVŠTĚVA DĚTÍ Z MŠ

Ve středu 5.6.2013 navštívily naši knihovnu děti z mateřské školy. Byla jim představena knihovna a poslechly si vyprávění o hradu Kumburk.

 

KLUB MAMINEK S DĚTMI: KRTEČEK

Ve středu 22.5. se konalo další setkání klubu maminek s dětmi. Děti si mohly vybarvovat omalovánky s krtečkem a hrát si v dětském koutku. Samozřejmostí je prohlížení knížek převážně leporel. Maminky mají možnost setkat se a podělit se o starosti a zkušenosti s péčí o malé děti.

 

LITERÁRNÍ VÝLET

Ve středu 15.5.2013  se konal LITERÁRNÍ VÝLET  -  Po stopách Jana Gebauera. Jeli jsme se podívat do Úbislavic k rodnému domku J. Gebauera a poté byla připravena beseda s MUDr. V. Francem v místním hostinci.
 

DÍLNIČKA: UBROUSKOVÁ TECHNIKA

V pátek 3.5. proběhla další dětská dílnička. Tentokrát jsme vyráběli dekorativní předměty pomocí ubrouskové techniky. Do výroby se zapojily nejenom děti, ale i maminky. Všem se jejich výtvory velice povedly a proto bylo dohodnuto, že se dílnička bude zase konat a budeme vyrábět něco obdobného.

Fotografie z dětské dílničky

ZAHÁJENÍ KLUBU

Ve středu 17.4. se konala první schůzka Klubu maminek s dětmi. Děti a maminky se mezi sebou seznamovaly, pro děti byl připraven koutek na hraní. Součástí byla ukázka dětských knih - leporel. Poté se řešila činnost klubu, hledaly se různé možnosti. Termín konání byl stanoven na středy vprostřed měsíce. Nejvíce vyhovoval čas: 9:00 hodin. Máte-li zájem, přijďte mezi nás.

 

BESEDA PRO ŽÁKY 1. A 3. TŘÍDY

V pondělí 15.4.2013 knihovnu navštívili žáci 1. a 3. třídy ZŠ. Dozvěděli se vše o naší knihovně a poslechli si popletenou pohádku a legrační básničku. Dále si vyplnili zajímavý test na téma: Znáš české pohádky? Nakonec si volně prohlíželi a vybírali knihy k vypůjčení. Žáci první třídy se dozvěděli od starších spolužáků jak probíhá akce Pasování na čtenáře, která je čeká již za necelé dva měsíce - 12.6. Fotografie z akace jsou k nahlédnutí v naší fotogalerii.

 

V sobotu 13.4. místní knihovna uspořádala 2. archeologickou vycházku. Tentokrát byl sraz na návsi ve Vřesníku. Šli jsme se podívat na místo archeologického výzkumu ve Vřesníku, potom na místo zaniklé vsi Bělušice a k hrádku. Celou dobu nás provázela archeoložka PhDr. Eva Ulrychová, která si pro nás připravila zajímavý archeologický výklad. Účast i přes nepřízeň počasí byla obrovská.

 

 

Z pátka 5.4. na sobotu 6.4. proběhla v  knihovně Noc s Andersenem. Celkem se zúčastnilo 7 dětí. Kromě soutěží, her, luštění a čtení zažily noční výstup na hrad a hlavně spaní mezi dětskými knížkami. Domů si odnesly spoustu cena a pěkných zážitků.

 

 

Ve středu 3.4. proběhlo další Čtení v knihovně, tentokrát s názvem: V ruském zajetí. Pokračovali jsme v četbě deníku místního rodáka Josefa Plecháče.

 

 

V pondělí 25.3. navštivili knihovnu děti ZŠ z kroužku Hrajeme si při čtení. Byl jim představen  projekt ČTENÍ POMÁHÁ.

 

 

 

Ve středu 20.3. se konalo loutkové divadelní představení: Perníková chaloupka. Foto v galerii.

 

 

 

V pondělí 18.3. jsme zahájili činnost nového klubu - klubu maminek s dětmi.

 

 

Ve středu 13.3. se konala přednáška Státního okresního archivu s názvem: Pecka v archivních dokumentech. Dozvěděli jsme se vše o jičínském archivu, viděli jsme zázemí archivu, kam se běžný návštěvník nedostane a shlédli jsme ukázky zajímavých exponátů, které archiv vlastní. A to vše v příjemné atmosféře, která se v knihovně během přednášky vytvořila.

 

 

V pátek 8.3. se konala dětská dílnička - vyráběli jsme bavlněné náramky - náramky přátelství.

 

 

Ve středu 6.3. se konal pravidelný pořad Čtení v knihovně, tentokrát na téma: Jaroslav Vrchlický, který se konal  jako připomínka k jeho 160. výročí narození.

 

 

V úterý 5.3. byla slavnostně otevřená Místní knihovna ve Vidonicích. Knihovna je zároveň pobočkou Místní knihovny v Pecce. Na zahájení se sešlo přes 20 návštěvníků.

 

 

V pondělí 25.2.2013 nás navštívili děti ze ŽŠ. Dokončili jsme téma dobrodružné knihy a malovali jsme kanibala. Poté jsme plnili další zajímavé úkoly a hráli hru s indiciemi. Nejkrásnější kanibalové byli na konci besedy odměněni.

 

 

Ve středu 6.2.2013 se v knihovně uskutečnilo další Čtení v knihovně na téma: ZÁPISKY Z VÁLKY. Čtení z deníku místního rodáka Josefa Plecháče bylo velice zajímavé a poutavé, místy se rozbíhala živá debata, návštěvníci si mohli prohlédnout ukázky předmětů, dobové fotografie a dochované originální lístky s pozdravy vojáků z 1. světové války.

 

 

V pondělí 28.1.2013 Návštěva literárního kroužku - beseda na téma dobrodružné knihy. Děti ze 4. a 5. třídy poslouchaly ukázky z knih, plnily úkoly, hrály hry, odpovídaly na dotazy.

 

 

 

Ve středu 9.1.2013 se v knihovně konala v rámci cyklu "Čtení v knihovně" přednáška Vítězslava Boukala o životě a díle významného českého bohemisty a jazykovědce profesora Jana Gebauera.

Kontakt

Knihovna Kryštofa Haranta

knihovna.pecka( @ )seznam.cz

Pecka 2
507 82 Pecka

493 799 015, 602 556 142

Vyhledávání na webu

 

Půjčovní doba

ÚTERÝ

9 - 12   12:30 - 16

ČTVRTEK

 12:30 - 16

PÁTEK

      9 - 12   12:30 - 17:30

 

Diskusní téma: Akce v knihovně

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2013 Všechna práva vyhrazena. Naposledy aktualizováno: 15.10.2018

Vytvořeno službou Webnode