Vítejte na internetových stránkách naší knihovny!

Co zde najdete?

Naše stránky Vám představí knihov nu a slu žby, které nabízí. Najdete zde také náš knihovní fond a jeho novinky.

Budeme Vás zde informovat o aktuálním d ě , jako jsou akce v knihovně nebo nové služby, které jsme zavedli.

Pomohou Vám najít knih ovnu, nebo se na nás   ímo o brátit. Hlasujte v našich anketách a bavte se v našich diskusích.

Doufáme, že zde snadno najdete vše, co hledáte a bude Vám zde příjemně - jako při samotné návštěvě knihovny.

Knihovna Kryštofa Haranta informuje:

Poslední půjčovní den v tomto roce je čtvrtek 20.12. a ve Vidonicích úterý 11.12. 2018. V novém roce bude opět otevřeno od 3.1.2019.

Všem uživatelům knihovny děkujeme za přízeň a přejeme příjemné prožití vánočních svátků, hodně krásného čtení pod stromečkem a vše nejlepší do nového roku 2019.

Co je u nás nového?

Zapojili jsme se do soutěže ČT Déčko Skatuská pošta:

TÝDEN KNIHOVEN

V týdnu od 1. do 7.10. jsme pro Vás připravili několik zajímavých akcí pro všechny věkové skupiny.

Přehled akcí zde

Dárek pro čtenáře k týdnu knihoven: Půjčte si e-knihy zdarma - více zde

Spustili jsme 6. semestr VU3V. Více o univerzitě zde

PASOVALI JSME NAŠE PRVŇÁČKY NA ČTENÁŘE!

Proběhl BŘEZEN - MĚSÍC ČTENÁŘŮ

Zapojili jsme se do 9. ročníku celostátní akce na podporu čtenářské gramotnosti. Připravili jsme pro Vás opět spoustu akcí pro děti i dospělé tak, aby si mohl vybrat každý.

NOVINKA!!Začínáme půjčovat e-knihy. Jak postupovat při půjčování e-knih zjistíte v sekci Katalog - eReading.

Zajímavosti ze světa knih

Nová kniha Ilony Pluhařové Tři Blumen rozvíjí osudy tří odlišných žen z nichž se během studia němčiny a dějepisu na vysoké škole stávají nerozlučné kamarádky. Čtěte více ...

19.12.2018 09:00

Beseda pro 1. třídu ZŠ

Beseda s tematikou Vánoc. S dětmi si budeme povídat o vánočních zvycích, zazpíváme si koledy, vyluštíme si vánoční křížovku a ozdobíme si stromeček.
09.01.2019 09:00

Setkání nad knihou

Knihovna jde za seniory. Informace o činnosti knihovny a čtení povídky bude tématem setkání v peckovském domově s pečovatelskou službou.
12.03.2019 17:00

Napříč arabskou zemí Sýrie

Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum Vás provedou napříč celou Sýrií. Vstup zdarma
13.03.2019 09:00

Beseda pro MŠ

Program pro děti spisovatelky Zuzany Pospíšilové s interaktivními leporely.

Zajímavé odkazy

Čtení a literatura

Souborný  katalog Caslin - databáze záznamů dokumentů knihoven celé ČR

BiblioHelp: biblioterapie na webu „podává záchranný kruh“ každému, kdo má nějaké trápení. Kruh má v tomto případě podobu knihy, která pomůže, poradí, pohladí, informuje, povzbudí. Tedy všechny ty zázračné věci, které knihy mimoděk i cíleně umějí.

Čítarny propagují dobré knihy pro všechny věkové kategorie a informují o dění kolem čtení a literatury.

ČteSyRád - Čtenářův sympatický rádce  funguje jako „virtuální knihovník“, nebo hodně sečtělý kamarád/ka, chcete-li. Podle Vámi zvolených kritérií vybere ty nejlepší knihy právě pro Vás.

iLiter atura poskytuje zpravodajství o literatuře z celého světa.

Knihovnice ze sebe sype stále nové nezávislé recenze knih nejrůznějších žánrů. Píší je sami čtenáři.

Elektronické a zvukové knihy

E-knihovna umožňuje stahovat zdarma elektronické verze vybraných titulů. Děkujeme Městské knihovně v Praze:-).

Google knihy  nastřádaly již opravdu velkou knihovnu. Najdete v ní náhledy i plné texty milionů knih z knihoven a vydavatelství celého světa.

Palmknihy  žijí elektronickými knihami. Šíří nejen informace o této „novince“, ale také samotné e-knihy.

Čtenářský deník nabízí klasická díla ve zvukové podobě ke stažení zdarma. Projekt Českého rozhlasu nás nabádá: „Vem Boženu do metra!“ :-).

Další

Portál veřejné správy informace pro občany České republiky

Ptejte se knihovny je velmi chytrá služba. Do 48 hodin zodpoví jakékoliv vaše otázky. Síly přitom spojují české knihovny.

SKIP - Svaz knihovníků a informačních pracovníků.

Knihovny

Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně - naše pověřená knihovna, se kterou velmi blízce spolupracujeme

Národní knihovna - centrální knihovna ČR s řídící funkcí v systému českých knihoven

Místní knihovna Vidonice - naše pobočka vzdálená necelé 4 km

Místní lidová knihovna v Bělé u Pecky - další knihovna, která působí v našem regionu

Zpravodaj U nás - čtení o knihovnách královéhradeckého kraje, vydává Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové

Peckovsko

Městys Pecka - náš zřizovatel, městečko v Podkrkonoší, kterému dominuje stejnojmenný hrad

Hrad Pecka - zřícenina hradu ze 14. století je jediným interiérově zpřístupněným objektem v celém regionu středního Podkrkonoší a Krkonoš

Koupaliště a kemp Pecka - několikrát oceněný kemp se nachází severně od městečka Pecka v Královéhradeckém kraji.

Průzkum spokojenosti uživatelů

- výsledky ve formátu PDF:

pruzkum-spokojenosti-uzivatelu-mistni-knihovny-v-pecce.pdf (242547)

Přihlaste se k odběru novinek:

Zde v prodeji:

Turistická vizitka č. 3286 Knihovna Kryštofa Haranta v Pecce - cena 12,- Kč