Týden knihoven

1. - 7.10.2018

TÝDEN KNIHOVEN

22. ročník celostátní akce na podporu četby a knihoven. V centru našeho zájmu jsou především naši uživatelé, pro každou cílovou skupinu připravujeme jiný program. Zaměřujeme se na podporu knih a čtenářství, nabízíme atraktivní využití volného času nejen novým čtenářům, ale i těm stávajícím.

Srdečně Vás zveme do knihovny v týdnu od 1. do 7.10. Připravili jsme pro Vás několik zajímavých akcí pro všechny věkové skupiny. Od 3. října zahajujeme další semestr Virtuální univerzity třetího věku, přijďte se nezávazně podívat na první přednášku s možností přihlásit se ke studiu. Garantem studia je ČZU v Praze. Vřele doporučujeme také ve čtvrtek 11.10. přednášku o vzniku Československa. Vstupy na přednášky jsou v knihovně zdarma. Pro děti připravujeme znalostní soutěž na téma První republika. Během týdne knihoven probíhá také tradiční amnestie dlužníků a přihlašování nových čtenářů zdarma.

Přehled akcí zde

TÝDEN KNIHOVEN

Přehled akcí zde

ÝDEN KNIHOVEN

Více zde: https://www.pecka.knihovna.cz/

Srdečně Vás zveme do knihovny v týdnu od 1. do 7.10. Připravili jsme pro Vás několik zajímavých akcí pro všechny věkové skupiny z nichž některé přesahují i do dalšího týdne. Od 3. října zahajujeme další semestr Virtuální univerzity třetího věku, přijďte se nezávazně podívat na první přednášku s možností přihlásit se ke studiu. Garantem studia je ČZU v Praze. Vřele doporučujeme také ve čtvrtek 11.10. přednášku o vzniku Československa. Vstupy na přednášky jsou v knihovně zdarma. Pro děti připravujeme znalostní soutěž na téma První republika. Během týdne knihoven probíhá také tradiční amnestie dlužníků a přihlašování nových čtenářů zdarma.

POZOR: Dárek pro čtenáře k týdnu knihoven od firmy e-reading - více zde

Akce k Týdnu knihoven

01.10.2018 15:15

Angličtina s Pecičkou

2. ročník kurzu pro maminky s dětmí od 3 do 6 let. Výuka angličtiny probíhá hravou a zábavnou formou.
03.10.2018 09:30

Virtuální univerzita třetího věku

Zahájení studia pro osoby se statusem důchodce. První přednáška na téma Gian Lorenzo Bernini - genius evropského baroka
04.10.2018 09:30

Deníčky

Projekt pro druhý ročník ZŠ pro zvýšení čtenářské gramotnosti. Děti budou od října do května číst knihy, psát si údaje o nich do deníčků, vypravovat a plnit další čtenářské úkoly. Poslední hodina bude s vyhodnocením nejlepších čtenářů a s odměnami. Projekt má za cíl naučit děti čtenářským návykům, ukázat jim cestu do knihovny a jak to v knihovně chodí. Zároveň se učí, jak s knihou zacházet a jak moc je čtení důležité.
10.10.2018 09:00

Setkání nad knihou

V domově s pečovatelskou službou si budeme povídat o knihovně a o knížkách, představíme si zajímavé knihy a přečteme si článek z knihy o vzniku Republiky.
11.10.2018 16:00

Založení Republiky

videopřednáška, ve které si stručně shrneme dějiny našeho národa a budeme společně hledat okamžiky, které daly podnět k touze po samostatnosti. Kde jsme čerpali inspiraci pro založení nového státu? Proč se to podařilo až v roce 1918 a ne dřív? Co se změnilo v životě obyčejných lidí?
12.10.2018 18:00

Putování Moravou PŘESUNUTO NA 26.10.

degustace 5-ti vinařství na sále hasičské zbrojnice v Pecce. Cena: 300,- Kč, v ceně je malé občerstvení a hudba. Předprodej vstupenek v knihovně.