Týden knihoven

30.9 - 6.10.2019

TÝDEN KNIHOVEN

22. ročník celostátní akce na podporu četby a knihoven. V centru našeho zájmu jsou především naši uživatelé, pro každou cílovou skupinu připravujeme jiný program. Zaměřujeme se na podporu knih a čtenářství, nabízíme atraktivní využití volného času nejen novým čtenářům, ale i těm stávajícím.

Srdečně Vás zveme do knihovny v týdnu od 1. do 7.10. Připravili jsme pro Vás několik zajímavých akcí pro všechny věkové skupiny. Od 3. října zahajujeme další semestr Virtuální univerzity třetího věku, přijďte se nezávazně podívat na první přednášku s možností přihlásit se ke studiu. Garantem studia je ČZU v Praze. Vřele doporučujeme také ve čtvrtek 11.10. přednášku o vzniku Československa. Vstupy na přednášky jsou v knihovně zdarma. Pro děti připravujeme znalostní soutěž na téma První republika. Během týdne knihoven probíhá také tradiční amnestie dlužníků a přihlašování nových čtenářů zdarma.

Přehled akcí zde

TÝDEN KNIHOVEN

Přehled akcí zde

ÝDEN KNIHOVEN

Více zde: https://www.pecka.knihovna.cz/

23. ročník celostátní akce na podporu četby a knihoven. V centru našeho zájmu jsou především naši uživatelé, pro každou cílovou skupinu připravujeme jiný program. Zaměřujeme se na podporu knih a čtenářství, nabízíme atraktivní využití volného času nejen novým čtenářům, ale i těm stávajícím.

Srdečně Vás zveme do knihovny v týdnu od 30.9 do 6.10. Připravili jsme pro Vás několik zajímavých akcí pro všechny věkové skupiny z nichž některé přesahují i do dalšího týdne. Od 2. října zahajujeme další semestr Virtuální univerzity třetího věku, přijďte se nezávazně podívat na první přednášku s možností přihlásit se ke studiu. Garantem studia je ČZU v Praze. Dále bude probíhat ještě možnost přihlásit se do kurzů angličtiny pro začátečníky a pokročilé - pondělky a středy odpoledne. Vřele doporučujeme dětem také ve čtvrtek 3.10. účastnit se zábavného odpoledne v knihovně, které vyvrcholí hledačkou a opékáním buřtů. Třešničkou na dortu bude o týden později vystoupení Ivo Jahelky na sále hasičské zbrojnice. Koncert se koná k připomenutí 100. výročí přijetí prvního knihovnického zákona a pan Jahelka k této přiležitosti složil pro knihovny speciální písničku, kterou nám zahraje. Zveme všechny příznivce knihoven, čtení, zákonů, práva a pana Jahelky 10.10.2019 v 17 hodin do sálu hasičské zbrojnice v Pecce. Více informací v knihovně. Během týdne knihoven probíhá také tradiční amnestie dlužníků a přihlašování nových čtenářů zdarma.

Dárek od firmy Palmknihy:

Akce k Týdnu knihoven

30.09.2019 09:00

Setkání nad knihou

V domově s pečovatelskou službou si budeme povídat o knihovně a o knížkách, představíme si zajímavé knihy a přečteme si článek z knihy Lidický kněz Josef Štemberka.
30.09.2019 14:30

Angličtina pro začátečníky

Kurz anglického jazyka pro začátečníky. Možnost přihlášení do kurzu. Cena: 100/hod. Lekce se konají každý týden, doba trvání jedné lekce: 60 minut.
30.09.2019 15:45

Angličtina s Pecičkou

3. ročník kurzu pro rodiče s dětmi od 3 do 6 let. Výuka angličtiny probíhá hravou a zábavnou formou.
02.10.2019 09:30

Virtuální univerzita třetího věku

Zahájení studia pro osoby se statusem důchodce. Přednáška na téma Klenoty barokního sochařství v českých zemích a Křesťanská ikonografie a hagiografie.
02.10.2019 13:45

Angličtina pro mírně pokročilé

Kurz anglického jazyka pro mírně pokročilé. Možnost přihlášení do kurzu. Cena: 100/hod. Lekce se konají každý týden, doba trvání jedné lekce: 60 minut.
03.10.2019 09:15

Beseda pro ZŠ

Peckovské pohádky dědečka Aloise budou hlavním tématem při návštěvě knihovny žáků 4. třídy ZŠ.
03.10.2019 13:00

Zábavné odpoledne s knihovnou

Odpoledne plné her pro děti v knihovně, které vyvrcholí v 15 hodin hledačkou a opékáním buřtů.
10.10.2019 17:00

IVO JAHELKA

Koncert známého hudebníka - zpívajícího právníka - který se koná k připomenutí 100. výročí přijetí prvního knihovnického zákona.

POZOR: Provoz přes letní prázdniny omezen: Út a Pá: 9-12, 13 - 16; všechny státní svátky ZAVŘENO